Príbeh

[av_section color=’main_color‘ custom_bg=“ src=“ attachment=“ attachment_size=“ attach=’scroll‘ position=’top left‘ repeat=’no-repeat‘ video=“ video_ratio=’16:9′ min_height=“ min_height_px=’500px‘ padding=’default‘ shadow=’no-shadow‘ bottom_border=’no-border-styling‘ id=’#pribeh‘]

[av_one_half first]

[av_textblock size=’20‘ font_color=“ color=“]
Môj príbeh
[/av_textblock]

[av_textblock size=“ font_color=“ color=“]
Martina and Pavel Chvojka enspi.com
[/av_textblock]

[av_hr class=’default‘ height=’50‘ shadow=’no-shadow‘ position=’center‘ custom_border=’av-border-thin‘ custom_width=’50px‘ custom_border_color=“ custom_margin_top=’30px‘ custom_margin_bottom=’30px‘ icon_select=’yes‘ custom_icon_color=“ icon=’ue808′]

[av_textblock size=“ font_color=“ color=“]
Pavel Chvojka

Pavel Chvojka slide

“Je dôležitejšie niečo skúsiť, ako nič neurobiť. Život ti časom ukáže, aké je tvoje povolanie.”

“Manželstvom získaš veľké bohatstvo. Prostredníctvom neho dokážeš rásť v skutočnej láske. 

Nezahoď ho, ale opatruj a zveľaďuj ho.”

5 vecí, ktoré ste o ňom možno nevedeli:

má strach z výšok
keď spieva sám, spieva falošne
jedno z jeho obľúbených jedál je sviečková
vie žonglovať
do 5-tich rokov bol kojený

Zlomovým bodom v živote bol jeho príchod k saleziánom dona Bosca, ktorí sa venujú mladým. Práve tam začal cestu spoznávania svojich darov a talentov. Ako 14-ročný viedol pravidelné stretnutia s deťmi a odvtedy sa zapájal do organizácie táborov, výletov, spoločenských akcií a rôzných iných aktivít. Ako 15-ročný založil tradíciu každoročných obľúbených cyklovýletov k sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov, na ktorom sa zúčastňovalo približne 150 ľudí. Cyklovýlet sa ešte stále každoročne koná. Ako 18-ročný bol spoluzakladateľom strediska mládežníckej organizácie Domka v Petržalke na Daliborovom námestí. Prostredníctvom nej sa realizovali rôzne akcie a podujatia pre deti a mladých. Bol spoluzakladateľom čajovne, kde sa stretávajú mladí ľudia dodnes, aby mohli budovať vzťahy a navzájom si pomáhali v osobnom raste. Taktiež viedol spolu s manželkou stretnutia pre mladých a zapájal sa do organizácie rôznych aktivít aj u saleziánov na Mamateyke v Petržalke.

 

Angažoval sa v komunálnych aktivitách. Keď videl, že treba niečo riešiť, tak to riešil, čoho výsledkom, bolo napríklad umiestnenie prechodov pre chodcov, odstránenie nebezpečných unimobuniek, v ktorých niekoľko krát horelo a ktoré ohrozovali obyvateľov, vyčistenie lesíkov, odmietnutie megakasína v Petržalke či pomáhanie občanom pri riešení ich občianskych problémov. V roku 2010 kandidoval za poslanca do Miestneho zastupiteľstva Petržalka. Chýbalo mu vtedy 171 hlasov, aby bol zvolený. Napriek tomu bol jedným z najúspešnejších kandidátov za svoju stranu v Petržalke. Neprestal sa angažovať v aktivitách pre verejnosť. Je spoluzakladateľom občianskeho združenia JOP, ktoré je zamerané na organizáciu a realizáciu občianskych aktivít. Jeho lásku k mestu dokumentuje aj absolvovanie kurzu pre sprievodcov a sprievodcovská činnosť.

 

Rozvoj ho odjakživa veľmi zaujímal. Vyštudoval medzinárodny rozvoj na Viedenskej univerzite. Prostredníctvom programu Erazmus bol aj na Londýnskej univerzite. Počas štúdia bol riaditeľom Inštitútu pre medzinárodnú spoluprácu. Veľkú časť svojej práce trávil vo Viedni v materskej organizácii ICEP, kde získaval know-how v oblasti vedenia organizácie. Po štúdiu sa vydal cestou práce v medzinárodných korporáciách a vo finančníctve. Počas týchto rokov si stále viac uvedomoval, že v jeho žilách koluje podnikateľská krv a tak odbočil zo zamestnaneckej cesty a založil si firmu. Ako riaditeľ firmy úspešne rozbehol dovoz a distribúciu špičkových pláveckých potrieb pre deti FREDS SWIM ACADEMY a ako partner sa venoval obchodu a rozvoju vo firme Webikon, ktorá je jednotkou vo WordPresse na Slovensku.

Je ženatý a má 2 deti. Vo svojom manželstve si uvedomil, že je potrebné sa vzdelávať, rásť a nadobúdať zručnosti aj v tejto oblasti. Absolvoval Akadémiu rodiny, kurzy efektívneho rodičovstva. Zúčastnil sa celoslovenských Manželských stretnutí, kde sa po 3 rokoch stali spolu s manželkou vedúcim párom skupiniek. Stále v ňom rástla potreba viac a viac pomáhať manželom, ktorí sú často ponechaní sami na seba. Táto téma ho veľmi chytila za srdce a tak sa rozhodol pre štúdium manželstva a rodiny na ITI v Rakúsku. Je autorom a zakladateľom portálu ManželskýSľub.sk, ktorého cieľom je, aby manželia mali šťastné a verné manželstvo. Aby manželky boli exkluzívne milované a manželia výnimočne oceňovanými. Aby sa navzájom priťahovali a zostali si vernými až do smrti, z čoho budú mať úžitok manželia, deti i celá spoločnosť.

 

Je tvorcom kurzu: Ako si získať jej, jeho srdce. Prečítajte si, čo o ňom hovoria absolventi:

“Chcem sa Vám veľmi poďakovať za kurz, ktorý ste pripravili… Uvedomila som si, koľko chýb som robila… Mnoho vecí som si absolútne neuvedomovala….

ĎAKUJEM… budem múdrejšia a urobím všetko pre to, aby som to aj uplatnila v praxi a budovala krásny vzťah.” 🙂

__

“Ďakujem veľmi krásne za tento kurz, veľmi mi pomáha, úplne najviac, aby som pochopila dušu a nastavenia môjho snubenca, teda o pár týždňov už manžela 🙂 Určite sa budem k tomu stále vracať!!!” 🙂

__

“Ďakujem, za super kurz! Krátko a múdro, len si to chcem pripomínať každý deň, aby naše manželstvo bolo fajn a naplňané obojstranne.”

__

“Ďakujeme za skvelé prezentácie kurzu Manželský sľub. Praktické, výstižné, už len aby sme to s Božou pomocou uviedli do praxe.”

 

Čo o ňom hovorí manželka:

“Predstavte si, že máte manžela, ktorý je autorom Manželského sľubu. Pomáha, píše články a vaše manželstvo upadá, nemá na Vás dostatok času, vodu káže, víno pije. Toto nie je môj scenár. Som veľmi vďačná, že mám úžasného manžela a otca detí, ktorý sa skutočne snaží na vzťahu pracovať, rodina je pre neho prioritou. Cítim, že som pre neho veľmi dôležitá. Často mi hovorí, že ma ľúbi, že som krásna, dokáže ma oceniť, uistiť, keď mám pochybnosti v niečom. Raz do týždňa mám voľný večer, kedy sa stará o deti on. Často sa spolu rozprávame. Môžem s ním zdieľať aj hlboké pocity. Vie ma prekvapiť. Oceňujem jeho zanietenie pre Manželský sľub, odvahu, obetavosť, vytrvalosť, organizačné schopnosti, že sa vie ospravedlniť, priznať si chybu. Páči sa mi, ako dokáže budovať vzťah s deťmi a zúčastňuje sa na ich výchove, že mi pomáha aj s domácimi prácami a že vie udržať rovnováhu medzi prácou a rodinou.”
[/av_textblock]

[/av_one_half][/av_section]

Comments

    No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Fields marked * are mandatory.