PREČO SI SA ROZHODOL ZBIERAŤ PODPISY? 

Som 11 rokov starostom Vajnor. Dal som tam dokopy dobrý tím, dlho nás trápilo, že sa u nás veci hýbu pomaly. Trochu sme do toho kopli, urobili kus dobrej práce, ľudia to oceňujú a najmä zažívajú na vlastnej koži zmeny k lepšiemu. Moji priatelia a známi, s ktorými som bojoval proti herniam v Bratislave a za lepšiu regionálnu dopravu okolo križovatky Triblavina, si všimli moju bojovnosť a oslovili ma, či by sme podobný tím nevyskladali na úrovni kraja. Povedali sme si, dobre, ale skúsime najskôr pozbierať  podpisy. Tak zistíme, či je záujem o zmenu. Ak sa ľuďom naša bojovnosť zapáči, zabojujeme o ich hlas vo voľbách a potom za ochranu ich záujmov. Tí, čo ma poznajú, vedia, že bojovať viem tvrdohlavo, ale rovnako viem a chcem počúvať ľudí. Mám rád takých, ktorým nie je ľahostajné, čo sa okolo nich deje a spolu s nimi vieme veci pohnúť k lepšiemu.

SI VAJNORÁK, TAK PREČO BRATISLAVSKÝ KRAJ?

Teraz som Vajnorák, žijem tu s manželkou, vychovávame tu naše 3 deti a chcem, aby vo Vajnoroch vyrástli aj moje vnúčatá. Ale nedá sa hrať len na vlastnom piesočku, všetci patríme do bratislavskej metropoly, aj tí smerom na Malacky, Malé Karpaty, Pezinok a Senec. V tomto kraji som sa narodil, základku a gymnázium som vychodil v Petržalke, kde som hral aj futbal za Matadorku. Moja obľúbená triedna učiteľka, dejepisárka zo základnej školy, je so mnou dokonca v tíme. Chcel som byť archeológ, ale nakoniec som na dnešnej STU študoval za geodeta a ako zememerač som sa dlhé roky úspešne živil, pobehal krížom krážom mesto, aj celý kraj. Na geodézii som inak spoznal aj svoju manželku, svadbu sme mali v Modrom kostolíku v centre mesta.

MANŽELKA MI HOVORILA, ŽE SI STÁLE NA NOHÁCH.

Veľmi neobsedím, deti tiež dávali zabrať, kým vyrástli. Svoj voľný čas, podobne ako iní obyvatelia nášho kraja, rád trávim pri športe, najmä pri behu v okolí Vajnor a cyklistike v Malých Karpatoch. Tam dobíjam baterky a upratujem si dušu aj myseľ.  Zahrám si aj futbal, hokej, volejbal a viem vášnivo povzbudzovať svoju dcéru na bedmintonových zápasoch. Keď počasie nedovolí, sadám ku knihám, najmä k obľúbenej histórii.

KEĎ SME PRI NEJ, Z AKEJ OSOBNOSTI DEJÍN ČERPÁŠ INŠPIRÁCIU?

Zo slovenských osobností je to národovec Ferdiš Juriga. Vo Vajnoroch zanechal silnú stopu v povedomí ľudí. Bol tu farárom, propagoval vajnorský folklór, postavil tu i školu a učil deti hrdosti na národ, ekonomickú samostatnosť a čistotu. Na Uhorskom sneme mal odvahu rečniť po slovensky. Bol to búrlivák, ale čestný bojovník, a to sa mi páči.